Poduszki dekoracyjne do pokoju dziecka – jakie wybrać?

with 6 komentarzy

Poduszki ozdobne to nie tylko piękne poduchy na sofach w salonie lub na łóżkach w naszych sypialniach. Coraz częściej wykorzystujemy poduszki dekoracyjne do pokoju dziecka i nie ma co się dziwić, jeśli w sklepach możemy dostać niezliczoną ilość poduszek o różnych kształtach i wzorach.

Chmurki, łezki, domki, kotki, pieski, gwiazdy, sowy to tylko kilka z możliwości jakie mamy przy wyborze poduszek
do pokoju naszych pociech. Mamy z czego wybierać.

Wystarczy tylko wsłuchać się w potrzeby i upodobania naszych dzieci i będziemy mogli im stworzyć piękny pokój, który nie będzie tylko dobrze wyglądał, ale przede wszystkim będzie cudowną krainą zabawy.

 

Jak dobrać poduszki dekoracyjne do pokoju dziecka?

Jak już wspomniałam mamy tu duże pole do popisu. Poduszek dekoracyjnych do pokoju dzieci jest naprawdę mnóstwo. Najbardziej popularne to gwiazdy i sowy, ale znajdziemy jeszcze poduchy w kształcie chmurek, łezki, kotka, domków
i mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Skupię się jednak na kilku.

Poduchy sówki - wzór bardzo uniwersalny. Pasuje zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. W kwestii podziału
na płeć naszych pociech będą miały znaczenie przede wszystkim kolory z jakich wybierzemy poduchy. Przykład: ta sama sowa może być uszyta z materiałów w kolorach różowo-szarych i od razu kojarzyć się nam będzie z dziewczynką, a sowa uszyta w kolorach np. niebiesko-szarych będzie nam pasowała bardziej do chłopca. Wiem, że to są utarte schematy
i nie zawsze to tak wygląda. Moja córka jest tego żywym przykładem. Uwielbia niebieski i większość dodatków, które ma w swoim pokoju są właśnie w odcieniach niebieskiego. Jednak zazwyczaj tak to działa i podświadomie tak dobieramy kolory.

Poduszki gwiazdy, to również bardzo uniwersalny wzór. Świetnie sprawdzają się w pokoju zarówno chłopca
jak i dziewczynki. Tutaj również największą rolę będzie odgrywał kolor. Gwiazdy są również niejednokrotnie świątecznym akcentem w naszych salonach w okresie świat Bożego Narodzenia, ale w pokojach dziecięcych mogą spokojnie gościć przez cały rok.

Poduchy chmurki mi osobiście kojarzą się przede wszystkim z pokojem dziewczynki, ale działając kolorem, taką poduchę możemy odpowiednio dopasować do chłopięcego pokoju. Tutaj mam na myśli przede wszystkim kolor wykończenia takiej chmurki.

 

Dodatkowa funkcja poduszek dla dzieci.

Poduszki dekoracyjne w pokoju dziecka to nie tylko dobrze prezentujący się pokój, ale również przytulanie i dobra zabawa. Dzieciaki często poduszki, szczególnie w kształcie zwierzątek traktują jak swoich przyjaciół i kompanów zabaw. Często również z nimi podróżują, zabierają do przedszkola czy zasypiają z nimi.

Szczególnie w trakcie podróżowania mogą być bardzo przydatne, gdy rozwiążą nam problem przytulanki i poduszki
do wypoczynku lub wygodnej jazdy samochodem. Rodzice podróżujący z dziećmi dobrze znają te problemy.

Zostawiam Was kochani z niewyczerpanym tematem, który będę kontynuowała w następnym poście, w którym pokarzę Wam więcej zdjęć z pokoju małego mężczyzny. Miałam zaszczyt w nim gościć jakiś czas temu i przygotowałam dla Was kilka pięknych zdjęć z inspiracją.

Na koniec chciałabym jeszcze przypomnieć Wam poprzedni wpis, w którym przedstawiam sposoby na udekorowanie sofy: KLIK

 

Ściskam Was Marta

 

6 Responses

 1. Aneta
  | Odpowiedz

  Piękne poduszki.

 2. Ola
  | Odpowiedz

  Świetne inspiracje. Do wyboru do koloru 🙂

 3. http://pagaj.pl
  | Odpowiedz

  Ciekawe poduszki 🙂

 4. Kasia Dudziak
  | Odpowiedz

  Sóweczki super!!! Uwielbiam sowy. Ostatnio jest moda na nie!!

Leave a Reply