Poduszki dekoracyjne i ich zdobienia czyli esy, floresy, kwiaty, falbany.

with Brak komentarzy

 

Poduszki dekoracyjne wybieramy najczęściej pod kątem ich wyglądu zewnętrznego, gdyż głównym ich zadaniem jest dekorować. Służą nam do ciekawego urozmaicenia pomieszczenia, do którego je przeznaczymy. W wielu mieszkaniach stos kolorowych, wzorzystych poduszek stanowi główna dekorację. Nic więc dziwnego, że na poszewkach dekoracyjnych możemy spotkać obecnie najróżniejsze esy, floresy, kwiaty, falbanki, zygzaki, figury geometryczne, paski i kropki, napisy, a nawet fotografie. Ozdobne poduszki występują w różnych kształtach, barwach, materiałach. Mogą mieć zdobienia tworzone ręcznie, a nawet różnorodne guziczki, cekiny, frędzelki itd.

W przypadku poduszki ozdobnej, która przeznaczona jest wyłącznie do celów dekoracyjnych, ozdobniki często są wręcz wskazane. Niekiedy różnorodne odstające guziki czy cekiny mogą obniżać komfort wypoczynku, jednak jeśli rolą poduszki jest wyłącznie dekoracja, nie powinno stanowić to żadnego problemu.

Wzorzyste poduszki dekoracyjne

Wzór na poszewkach jest bardzo ważny. Oczywiście z łatwością znajdziemy poszewki jednolite, wyróżniające się wyłącznie ciekawym kolorem lub eleganckim materiałem. Najczęściej, jednak poszukiwane są poduszki ze wzorami.
A możliwości mamy niemal nieograniczone. Kropki, ciapki, paski, serduszka, figury geometryczne, kwiaty, zwierzęta, motylki, motywy orientalne itd. - można wymieniać bez końca. Dobór odpowiedniego zdobienia zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, a także stylistyki, jaka dominuje w danym mieszkaniu.

W różnych kształtach

Ozdobne poduszki nie muszą być tylko w klasycznym kwadratowym kształcie, ale mogą przybierać kształt koła, gwiazdek, chmurek czy zwierzątek. Gwiazdka sprawdzi się świetnie, nawet w salonie, w stylizacjach świątecznych,
a zwierzaki czy chmurki mogą cały rok gościć w pokojach naszych milusińskich. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

 

W naszych mieszkaniach poduszki dekoracyjne nieprzerwanie zachwycają. Wszystko dlatego, że łatwo jest odwzorować nimi aktualnie obowiązujące trendy. A oprócz tego łączą one ze sobą walory dekoracyjne i użytkowe, co jest najbardziej pożądane przez nas w naszych domach i mieszkań. Co ważne, inwestując w kilka dekoracyjnych poduszek, później można już tylko zmieniać poszewki, osiągając przy tym duży efekt, przy niewielkim wydatku.

 

Do następnego napisania

Marta

Leave a Reply